informacje   

PATRYK SINGER - Voca Lista 


Wokalista, autor tekstów, poeta, kompozytor. 

Przygodę artystyczną rozpoczął w roku 2010 pisząc wiersze oraz teksty piosenek. Od dziecka interesuje się muzyką, historią oraz sportem, zdobywając liczne sukcesy. Patryk interesuje się muzyką pop, indie pop, pop-rock, jak również muzyką klasyczną oraz poezją śpiewaną, która przekłada się na jego twórczość. 

W 2012 roku podjął edukację wokalną, jednocześnie występując już pod pseudonimem VocaList.

W 2013 roku Patryk wziął udział w XIX edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej, gdzie zdobył wyróżnienie za utwór "Tłumy serc" autorstwa ks. Stefana Ceberka. 

Następnie w tym samym czasie, zgłębiając wiedzę wokalną, założył stronę internetową „Wokalista12”, na której dzielił się wiedzą z zakresu emisji głosu. Jego strona internetowa zdobyła wówczas III miejsce w konkursie stron internetowych promującej muzykę oraz artystów. 

W 2014 roku zdobył IV miejsce podczas IV edycji Konkursu Wokalnego organizowanego przez bydgoską akademię śpiewu, wykonując utwór "Spełni się" Tomasza Makowieckiego, a w kolejnej edycji konkursy z piosenką grupy Enej "Rahela" Patryk zajął II miejsce. Od tamtego czasu występował już pod swoim imieniem i nazwiskiem.

W roku 2015 Patryk zaczął pracę nad własnymi produkcjami muzycznymi. Powstały między innymi takie utwory, jak "Budowa", "Woda i ogień" oraz "Kocham Cię".

W następnym roku skomponował piosenkę pt.: "Monowiara", która miała swoją premierę w czerwcu 2016 roku, w serwisie YouTube. 

W roku 2016 rok Patryk zdobył wyróżnienie w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Religijnej prezentując swój własny utwór pt.: "Dobrym być", do której muzykę skomponował Piotr Wróbel. W Konkursie Kreatywnym na Tekst Piosenki zgłosił własny tekst pt.: "Budowa", który został uhonorowany I miejscem. 

W 2017 roku nastąpił przełom - Patryk nagrał piosenkę pt.: "Odnalazłem Cię", która stała się przebojem w Internecie. Na YouTube jego piosenka sięga ponad 29 tysięcy wyświetleń. Dzięki charakterystycznej barwie głosu oraz imponującemu tekstowi zdobył rzeszę fanów. Do dzisiaj ten utwór pozostaje wizytówką jego twórczości, a „Odnalazłem Cię” jest również pierwszym utworem zapowiadającym jego debiutancki album. 

Na początku 2018 roku Patryk Singer wystąpił w programietelewizyjnym Tele5 "Zostań Gwiazdą". Wokalista zaprezentował swój największy hit, dzięki czemu wygrał odcinek głosami publiczności, pokonując pozostałych wykonawców. W tym samym roku powstały między innymi takie utwory jak: "Zaufaj mi", "Jestem dla Ciebie", jak również odświeżona wersja "Kocham Cię.".

W 2019 roku, oprócz słonecznej, a zarazem romantycznej piosenki pt.: "Sen", Patryk nagrał klip do swojej najnowszej piosenki pt.: "Ty i Ja". Piosenka, jak i teledysk cieszą się dużą popularnością na Facebooku i w serwisie YouTube. Ciekawostką jest fakt, że powstały specjalne hashtagi promujące utwór, który uchodzi za propozycję do "przeboju lata".

W lipcu tego samego roku wziął udział w JubileuszowejXXV edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej. Zaprezentował tam utwór z repertuaru ks. Stefana Ceberka. Swoim donośnym, ale jakże melodycznym głosem ujął wszystkich słuchaczy, dzięki czemu zdobył III miejsce.

Oprócz tworzenia własnych piosenek i nagrywania coverów, Patryk skupia swoją twórczość również na poezji śpiewanej, czego przykładem jest utwór „Pamięć i Chwała” nagrany z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski. Utwór Patryka został wyemitowany podczas transmisji na żywo w serwisie YouTube na kanale byłego pułkownika Agencji Wywiadu i oficera służb specjalnych Piotra Wrońskiego.

W marcu 2020 roku nagrał pełnometrażowy teledysk do swojej piosenki pt.: „Jestem dla Ciebie”. Wystąpił tam razem ze swoją ukochaną dziewczyną AsineD. Duet ten stworzył wspólnie utwór z okazji 100. Urodzin Papieża Polaka św. Jana Pawła II.
W kwietniu tego samego roku wraz ze swoją dziewczyną, również youtuberką Denisą „AsineD” oraz Sylwią Rogowską wziął udział w Koncercie Online zorganizowanym w nawiązaniu do akcji #zostańwdomu w czasie Pandemii COVID-19.

Pod koniec czerwca 2021 roku Patryk spotkał się z legendą muzyki italo disco Gazebo, dla którego zrealizował jego utwór „I like Chopin” w języku włoskim.

Ma na swoim koncie debiutancki album pt.: "Zmierzając do Ciebie", na którym znajduje się 11 utworów śpiewanych w języku polskim i utrzymanych w gatunku indie pop i house.

źródło:  https://www.facebook.com/VocaListVocal/
#PatrykSinger #Patryk #Singer #indiepop #housepolska #indiepoppolska #popmuzyka #ZmierzajacDoCiebie

Stwórz swoją stronę internetową lub sklep internetowy z Mozello.

Szybko, łatwo, bez programowania.

Zgłoś nadużycie Dowiedz się więcej