Patryk Singer - VocaLista 

Wokalista,autor tekstów,kompozytor. Przygodę artystyczną rozpoczął w roku 2010 pisząc wiersze oraz teksty piosenek. Od dziecka interesuje się muzyką ,historią oraz sportem zdobywając liczne sukcesy.Lubi muzykę klasyczną,pop,pop-rock jak również poezję śpiewaną co przekłada się na twórczość.A również muzykę taneczną. 

W 2012 roku podjął edukację wokalną,jednocześnie występując już pod pseudonimem VocaList. W 2013r. wystąpił podczas XIX edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej zdobywając wyróżnienie za utwór "Tłumy serc" ks.Stefana Ceberka. 

Następnie w tym samym czasie zgłębiając wiedzę wokalną ,założył stronę Wokalista12 ,na której dzielił się wiedzą ,jak również udostępniał materiały oraz utwóry różnych artystów co zaowocowało III miejscem dla strony promującej muzykę oraz artystów. 

Rok 2014 okazał się wspaniałym dla artysty otóż podczas IV edycji Konkursu Wokalnego po głosowaniu awansował do finału z utworem "Spełni się" Tomasza Makowieckiego.  Zmagania zakończył na IV miejscu,po czym pod koniec roku odbyła się kolejna V edycja tego konkursu gdzie odnotował wiele sukcesów,gdyż w głosowaniu awansował z trzema utworami co zapewniło ponowny awans do finału,gdzie z utworem "Rahela" grupy Enej zajął II miejsce. Występował już pod imieniem i nazwiskiem.

Czas ten przyniósł sceniczne występy i wiele znajomości z różnymi muzykami,tekściarzami,zaczął pisać teksty piosenek dla wokalistów i zespołów.

W roku 2015 zaczął pracę nad własnymi produkcjami muzycznymi,które dzięki producentom zostały wdrożone m.in powstały utwory tj. "Budowa" ; "Woda i ogień" ; "Kocham Cię" ; " Moje imperium". 

W następnym roku poza występami ,utworzył w całości utwór "Monowiara" ,który miał premierę w czerwcu na You Tube. Cieszy się ogromną popularnością podczas występów oraz w sieci. Utwór jest tym bardziej ważny ponieważ jest to pierwszy tekst piosenki napisany przez cenionego już tekściarza oraz solistę.Jednak tekst ten czekał na swoją kompozycję,którą właśnie udało się utworzyć.Powstał też utwór pod tytułem "Ułamek sekundy".

2016 rok to też pasmo powodzeń konkursowych w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Religijnej zdobył wyróżnienie za własny utwór "Dobrym być" do której muzykę skomponował Piotr Wróbel.Następnie w Konkursie Kreatywnym na Tekst Piosenki zgłosił tekst "Budowa" ,który został uhonorowany I miejscem. 

Robiąc postępy idzie do przodu tworząc,ucząc się,gdyż jak mówi... "Żeby mieć trzeba bardzo,bardzo chcieć..." 
Utworzono za pomocą Mozello – to najłatwiejszy sposób tworzenia witryn internetowych.

 .