Patryk Singer - VocaLista 

Wokalista, autor tekstów, kompozytor. Przygodę artystyczną rozpoczął w roku 2010 pisząc wiersze oraz teksty piosenek. Od dziecka interesuje się muzyką, historią oraz sportem, zdobywając liczne sukcesy.

Patryk lubi muzykę pop, pop-rock, taneczną, jak również muzykę klasyczną oraz poezję śpiewaną, która przekłada się na jego twórczość.                                                                        

W 2012 roku podjął edukację wokalną, jednocześnie występując już pod pseudonimem VocaList.

W 2013 roku Patryk wziął udział w XIX edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej, gdzie zdobył wyróżnienie za utwór "Tłumy serc" ks. Stefana Ceberka. 

Następnie w tym samym czasie, zgłębiając wiedzę wokalną, założył stronę Wokalista12, na której dzielił się wiedzą na temat emisji głosu, jak również udostępniał materiały oraz utwory różnych artystów. Jego strona internetowa zdobyła wówczas III miejsce dla strony promującej muzykę oraz artystów. 

Rok 2014 okazał się wspaniałym dla artysty. Patryk wystąpił na scenie podczas IV edycji Konkursu Wokalnego. Po głosowaniu awansował do finału z utworem "Spełni się" Tomasza Makowieckiego. Zmagania zakończył na IV miejscu.

Pod koniec roku odbyła się kolejna V edycja tego konkursu, gdzie odniósł sukces. W głosowaniu Patryk awansował z trzema utworami, co zapewniło ponowny awans do finału. Z utworem "Rahela" grupy Enej Patryk zajął II miejsce. Występował już pod imieniem i nazwiskiem.

Czas ten przyniósł doświadczenie na scenie. Dzięki temu również zawarł wiele znajomości z różnymi muzykami, a nawet tekściarzami.Od tej pory Patryk zaczął swoją przygodę z pisaniem tekstów piosenek na zamówienie; dla wokalistów i zespołów.

W roku 2015 Patryk zaczął pracę nad własnymi produkcjami muzycznymi. Powstały między innymi takie utwory, jak "Budowa", "Woda i ogień", "Kocham Cię", " Moje Imperium". 

W następnym roku sukcesywnie stworzył w całości utwór pt.: "Monowiara", który miał swoją premierę w czerwcu, w serwisie YouTube. 

Piosenka ta cieszy się dużą popularnością podczas występów na żywo oraz w Internecie. Utwór jest tym bardziej ważny, ponieważ jest to pierwszy tekst piosenki napisany przez cenionego już tekściarza oraz solistę. Powstał też utwór pod tytułem "Ułamek sekundy".

2016 rok to również pasmo powodzeń konkursowych Patryka Singera. W Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Religijnej zdobył wyróżnienie za własny utwór "Dobrym być", do której muzykę skomponował Piotr Wróbel.Następnie do Konkursu Kreatywnego na Tekst Piosenki zgłosił własny tekst pt.: "Budowa", który został uhonorowany I miejscem.        

W 2017 roku nastąpił przełom - Patryk nagrał piosenkę pt.: "Odnalazłem Cię", która stała się wielkim przebojem. Na YouTubie jego piosenka sięga ponad 22 tysięcy wyświetleń.Dzięki niesamowitej barwie głosu oraz wspaniałemu tekstowi zdobył rzeszę fanów. Do dzisiaj ten utwór pozostaje jego charakterystyczną wizytówką w twórczości. 

Jest to pierwszy utwór, który zapowiada jego debiutancki album. 

Na początku 2018 roku Patryk Singer wystąpił w programie telewizyjnym Tele5 "Zostań Gwiazdą". Wokalista zaprezentował swój największy przebój, dzięki czemu wygrał odcinek głosami publiczności, pokonując pozostałych dobrych wykonawców.

Patryk nie spoczął na laurach. Ten rok okazał się dla niego bardzo pracowity. Nie przestawał tworzyć nowych utworów, które ukażą się na jego debiutanckiej płycie. 

Powstały między innymi takie utwory jak: "Zaufaj mi", "Jestem dla Ciebie", jak również odświeżona wersja "Kocham Cię.".

W lipcu wziął udział w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej. Wykonał utwór z repertuaru ks. Stefana Ceberka, dzięki czemu zdobył wyróżnienie. Swoim donośnym, ale jakże melodycznym głosem ujął wszystkich słuchaczy. 

W tym roku, oprócz słonecznej, a zarazem romantycznej piosenki pt.: "Sen", Patryk nagrał pełnometrażowy klip do swojej najnowszej piosenki pt.: "Ty i Ja". Piosenka, jak i teledysk cieszą się ogromną popularnością na Facebooku i w serwisie YouTube. Ciekawostką jest fakt, że powstały specjalne hashtagi promujące utwór, który uchodzi za propozycję do "przeboju lata".

Robiąc postępy Patryk idzie do przodu tworząc, ucząc się, gdyż jak to mówi: "Żeby mieć, trzeba bardzo, bardzo chcieć..."
 .